Vlčice

Tvůj pohled nejprve putuje přes pastviny, remízky, nízká údolí. Přeběhne po několika červených střechách, přeskočí na baculatou zvonici kostela a pak se celý udýchaný rozběhne do vzdouvajících se kopců Rychlebských hor – teď v zimě oděných do temné umbry a odstínů šedé. Z jejich v mlze schovaných vrcholků se přehoupne k masivu Hrubého Jeseníku s dominantou v tento čas spíše jen tušenou než jasně zřetelnou – Pradědem. Obloha je ocelová, podmračená, v nížinách se válejí chuchvalce mlhy, která ani přes den nemizí. Odpolední vítr přináší drobné kapky deště, ze kterých se v podvečer stává souvislý liják.

Aranka stojí na jedné z těchto pastvin pod starým lesem. Před studeným deštěm se  spolu s několika vrabčáky choulí do bezpečí pod starý šípkový keř. Ale uvnitř je příjemné teplo. O své hosty pečuje s láskou a vřelostí. Praskající oheň v kamnech, meluzína v komíně, vytopená sauna a horký čaj na stole. Vůně borovicové smůly a čerstvé mateřídoušky. A tak vše mimo Aranku je jen divadlem, představením, kterému se z teplé náruče Aranky lze bez starostí obdivovat.

Tím nejlepším průvodcem a přítelkyní Aranky je tady Lucie. Nabídne Ti ještě teplý a vonící kváskový chléb, kozí sýr, ale i relaxační a reflexní terapii.

Poradí Ti, kam se na podzim vydat hledat borůvky a lesní jahody, poví Ti, kde si krajina ještě pamatuje na původní německé obyvatele. A když bude mít chuť, tak zavzpomíná, jak v zimě a mrazu přešla nekonečné mongolské pastviny až k tuvinským indiánům.

 

Foto - 210a4893_01_peter_fabo_web.jpg

Jaké jsou podmínky rezervace

Aranka je tak trochu pro milence, je schopna ubytovat maximálně čtyři nocležníky. Pokud přijede rodina se třemi dětmi, Aranka je velmi ráda ubytuje také.

Aranka chce se svými hosty strávit minimálně dvě noci, kratší rezervace nejsou možné.

Je to otrava, ale potřebujeme i Váš souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami hideandseek. Jejich součástí je také Etický kodex ArankyBezpečnostní a technická pravidla (technický manuál).


Jak rezervace probíhá

V našem kalendáři si kliknutím vyberte den příjezdu a den odjezdu. Vyplňte pár nezbytných údajů a je to. Pozor, rezervovat lze minimálně 2 za sebou jdoucí noci.

Foto - 210a3521_peter_fabo_web.jpg
Foto - 210a4786_peter_fabo_web_cut.jpg

Ceny a platba

Za noc v Arance od pondělí do pátku účtujeme 4.014 Kč za jednu noc. Těch 14 Kč je cenou sazenice dubu, který bude za Váš pobyt v Arance vysazen v místě, kde usychají borovice, které svými kořeny nemohou z půdy získat dostatek vláhy pro svůj život. O víkendu je cena o tisíc korun a jednu sazenici dubu za noc vyšší, tedy 5.028 Kč. Cena svátečních nocí (Velikonoce, Štědrý den, Boží hod, Silvestr) je 7.042 Kč. Ceny jsou včetně 10% DPH.

Aby Vaše rezervace byla považována za potvrzenou, musí být platba připsána bezhotovostně na náš bankovní účet nejpozději tři pracovní dny od provedení rezervace.


Storno?

Pokud se po uhrazení rezervace rozhodnete, že už se Vám do Aranky nechce, platbu Vám zpět již nepošleme, ale může Vás těšit, že tím uhradíte pobyt za někoho, kdo by si to nemohl sám dovolit (matka samoživitelka, student, ...).

Co si do Aranky nemusíte vozit

V Arance je základní vybavení a suroviny ke gastronomickým hrátkám jako jsou nepálská sůl, třtinový cukr, arabská káva, sicilský panenský olej, japonský zelený čaj Oolong. V kuchyni je pánev, hrnec, moka konvička, konvička na french press, konvička na čaj, hrníčky, pohárky, sklenky na víno, ostré i tupé nože, talíře, misky, otvírák na víno, škrabka na brambory, cedník na těstoviny nebo salát. V koupelně je pro vás připravena bio kosmetika. Na stole najdete čerstvý domácí kváskový chléb od Lucie a minerální vodu z pramene. 

V ledničce najdete vína od Neprašů. Co vypijete, uhradíte při odjezdu v hotovosti našemu správci.

Foto - 210a3027_peter_fabo_upr.jpg
Foto - 210a4851_peter_fabo_web.jpg

Co ještě je dobré vědět...

Kromě Aranky s vyhřátou saunou, ohněm v krbu, nadýchanými peřinami a vychlazeným vínem na Vás čeká také správkyně Lucie. Když se setkáte s Lucií napadne Vás, že všechno, z čeho jste měli obavy, zvládnete. Protože když vidíte a slyšíte, co všechno zvládne tato jemná žena, musíte to zvládnout také. Lucie je máma dvou holčiček. Hospodářka. Z mléka z vlastní farmy dělá výborné sýry, je skvělou kuchařkou a hostitelkou, také ale nebojácnou cetovatelkou, přadlenou vlny, terapeutkou a mnohým dalším. 

Když navštívíte Lucii, vítá Vás štěkot čtyřnohého kamaráda Čerta, potom vůně čerstvé kávy a přátelská nálada.

Na místo setkání prosím přijeďte včas, aby na Vás Aranka a Lucie nečekaly dlouho. Check-in je v 15-16 h, check-out do 11 h, případně je potřeba se domluvit s Lucií individuálně. K Arance je nutné z místa, kde můžete bezpečně a pohodlně zaparkovat, nutné jít cca 350 m pěšky. Parkování přímo u Aranky není možné.

Je to dárek!

Pokud byste čas s Arankou někomu chtěli dát jako dárek, máme pro Vás připraven hezký a elegantní dárkový voucher – poetický text na pevné kartě s jemnou ražbou v obálce z krásného papíru Olin nebo Munken Pure. Váš obdarovaný bude moci pobyt strávit v místě, kde se kočovná Aranka právě nachází, v čase, který si sám zvolí. Pokud máte o voucher zájem, napište nám na mail(at)hideandseek.cz. Budeme potřebovat znát korespondenční adresu, kam Vám voucher zašleme.

Nabízíme Vám vouchery v těchto základních variantách: 2 noci – víkend za 10.028 Kč, 2 noci – všední den za 8.028 Kč, 1 noc za 4.014 Kč. Uvedené ceny jsou včetně 10 % DPH.

Mimo tyto základní varianty Vám rádi vystavíme voucher tak, aby pokrýval vše, čím chcete někomu udělat radost. Neváhejte se nás zeptat na jiné možnosti.

Nově Vám nabízíme také krásný voucher v podobě "pop-up" karty. Schválně se podívejte tady.

Foto - _mg_4457sirka.jpg
Foto - 210a3117_01_peter_fabo_web.jpg
Foto - 210a3518_peter_fabo_web.jpg
Foto - 210a4678_peter_fabo_web.jpg

Kam jinam s Arankou?

Nenašli jste vhodný termín? Zajímá Vás, jaké to je být s Arankou v jiném kouzelném místě? Zkuste jinou lokaci...

 

Foto - palouk.jpg
Foto - jezirko.jpg