Příběh a jeho lidé

Foto - les_img_3449.jpg

Sny

Těmi to obvykle začíná. Jsou důležité, jsou nezastupitelné. Jejich splněním se uvolňuje prostor pro další. Protože sny potřebujeme. Jako naději i útěchu... v časech, kdy dny zaplní dusno všednosti a opakování přestane být matkou moudrosti.

Co se stane, když se setkají lidé, kteří sny milují? Sny začnou být příjemně nakažlivé. A začnou se dít věci... začne se dít hideandseek.

Iva

Iva Javorská, ženský element který dává našemu testosteronovému uskupení mimořádnou dynamiku. Advokátka z univerzity Paris 1 Panthéon-Sorbonne. Naše opora v oblasti legislativy, autorského a obchodního práva. Přednáší na Vysoké škole Uměleckoprůmyslové v Praze, pořádá přednášky, pomáhá umělcům v oblasti autorského práva. Milovník běhu v zimě, když mrzne a studený vzduch pálí v nose. Vždy jí to sluší a občas si s vážnou tváří dělá z nás ostatních legraci.

Foto - iva_210a3329.jpg
Foto - vladimir_210a2079.jpg

Vladimír

Nepřehlédnutelný Vladimír. Pevný stisk ruky, pevné zásady. Můžete vzít jed na to, že pokud by mu na anglickém dvoře odmítli dát vodu z kohoutku, odmítne všech 63 chodů jídla, postaví se, pevně stiskne rty, smutně shlédne na královnu, ukloní se, odejde. A nikdy už ho tam neuvidí. Kamarád, kterému vždy stačí slova prosím a děkuji. Milovník vín (a všeho, co k tomu patří), mongolské noční oblohy a lidského umu. Také kluk od řeky Orlice a spoluvynálezce spacáku ze skelné vaty. Kontextuální intermediální konceptualista propojující nesouvislé s vášnivou přesností, u které je dobré předpokládat, že nemusí být definitivní. Brilantní práce s maketou coby předpokladem pro vznik díla. Klidný a silný. Otec i plavec.

Ondřej

Ondřej Sedloň… už dlouho všichni víme, že na K2 nevylezeme. Stejně tak jistě víme, že když Ondra začne povídat, je pravděpodobnost, že ho zastavíme, stejná jako v případě našeho úspěšného zdolání K2. Ondřej je strukturovaný a metodický. Uvažuje v souvislostech. Ondřej disponuje schopnostmi, o kterých bohémská větev hideandseek slyšela jen z vyprávění. Je schopen založit banku, která je úspěšná a většina z nás její platební kartu nosí v peněžence. Také je začínající cyklista, milovník kávy a umění.

Foto - ondrej_210a3446.jpg
Foto - eda_210a3657.jpg

Eda

Eda Česnek: „Dejte mi dost času a peněz a vymyslím vám všechno.“ Mohlo by se zdát, že by se slušelo více pokory, ale v případě Edy je to pravda a ještě ve skromném balení. Náš kybernetik, který při společných debatách soustředěně mlčí a naslouchá, když pak hovoří tak k věci, strukturovaně, promyšleně, pragmaticky. Nikdy nechodí pozdě. Několik let v Turecku a Spojených státech vymýšlel a testoval způsob jak těžit ropu z vrtů odkud ji nikdo jiný není schopen vytěžit. Staral se o uhelné doly. Eda komponuje náš monitorovací systém, vzdálenou komunikaci a vše co je spojené s elektronikou. Občas přestane jíst a vydrží mu to déle než měsíc. Je zvídavý a není obor, který by ho nefascinoval. Vlastně je – nemá rád víno, pivo ani kafe, v čemž se dost od nás ostatních odlišuje.

Pavel

Pavel Svoboda je trochu čert. Grafik, scénograf, fotograf, milovník čistého fotbalu, občasné fabulace a provokace. Měl skoro nejrychlejší počítač na světě. Pod tím a mezi tím vším je duše romantika a humoristy. Má rád mnohé, včetně pozdních příchodů, rockové hudby (a všeho, co k tomu patří), opery i opékání buřtů. Když vás neslyší, tak má sluchátka. Když něco nemá rád, poznáte to. Čertí se…

Lovely man v čase kairos.

Foto - pavel_img_1511.jpg
Foto - martin_210a2069.jpg

Martin

Architekt Martin Kožnar, údajný vegetarián, skoro fakýr. Pečlivý, zodpovědný, vždy důsledný. Architekt skromný a respektující kontextuální dispozice, empatický k zadání. Jeho neobyčejná citlivost dává jeho architektonickým řešením vždy důvodnost, smysl. Architekt bez kudrlinek. Milovník koupání v řece, rybníku, přehradě a o to více pokud je na hladině alespoň pár centimetrů ledu. Autor všech prototypů staveb hideandseek jehož je součástí od samého počátku.